files and folders and businessman in background with calculator in hands

Audyt przed zakupowy – due diligence

Audyt tego typu to najczęściej zespół różnych elementów kontroli, który ma na celu ustalenia stanu faktycznego, sytuacji finansowe, prawnej nabywanego przedsiębiorstwa, czy też wyodrębnionego jego elementu, przykładowo kontraktów. Chodzi o to, aby po nabyciu przedsiębiorstwa nowy właściciel nie był zaskoczony szczególnie niekorzystną sytuacją finansową, czy też prawną nabytego majątku.
Potocznie mówiąc chodzi o to, aby nie nabyć “trupów w szafie”, o których nowemu nabywcy nic nie było wiadomo . Stąd celowe jest zlecanie takich usług specjalistom, którzy potrafią zidentyfikować ryzyka i powiadomić o nich potencjalnego nabywcę, po to aby ustalić zdecydowanie niższą cenę lub odstąpić od dalszych negocjacji z uwagi na zbyt duże ryzyko ukrywania stanów faktycznych przez zbywcę. 
To także usługa, która wymaga dużego doświadczenia zawodowego, szybkości działania i pracy zespołowej. Niezbędna jest tutaj szeroka wiedza gdzie mogą być ukryte   “niespodzianki”.

Nagłówek

W opracowaniu

Business woman working with financial data hand using calculator

Odwiedź nasz sklep internetowy
i poznaj nasze produkty.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zaufali nam / Współpracujemy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.